Produkte > PANASONIC > JTN1AS-TMP-F-DC12V
JTN1AS-TMP-F-DC12V
JTN1AS-TMP-F-DC12V PANASONIC
1848831.pdf
Hersteller: PANASONIC
Description: PANASONIC - JTN1AS-TMP-F-DC12V - RELAY, SPST-NO, 277VAC, 28VDC, 30A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Quick Connect
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Tin Oxide
Kontaktstrom: 30A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 180ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 28VDC
Relaismontage: Panel Mount
Produktpalette: JV-N Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277VAC
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details JTN1AS-TMP-F-DC12V PANASONIC
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 66.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 8310VA.
Weitere Produktangebote JTN1AS-TMP-F-DC12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JTN1AS-TMP-F-DC12V JTN1AS-TMP-F-DC12V Hersteller : Panasonic 33ds_61212_en_jtn.pdf Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(32.2mm 27.4mm 27.9mm) Top Mount
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 45 Stücke:
JTN1AS-TMP-F-DC12V
Produktcode: 182274
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
183112 Relais
Produkt ist nicht verfügbar
JTN1AS-TMP-F-DC12V JTN1AS-TMP-F-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works 183112 Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 66.7 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 8310VA
Produkt ist nicht verfügbar
JTN1AS-TMP-F-DC12V JTN1AS-TMP-F-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices 183112 General Purpose Relays 30A 12VDC SPST-NO SEALED CLASS F TMP