Produkte > PANASONIC > JTN1S-TMP-F-DC12V
JTN1S-TMP-F-DC12V
JTN1S-TMP-F-DC12V Panasonic
33ds_61212_en_jtn.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(32.2mm 27.4mm 27.9mm) Top Mount
auf Bestellung 155 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JTN1S-TMP-F-DC12V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 66.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 5540VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JTN1S-TMP-F-DC12V JTN1S-TMP-F-DC12V Hersteller : Panasonic 33ds_61212_en_jtn.pdf Power Relay 12VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(32.2mm 27.4mm 27.9mm) Top Mount
auf Bestellung 2915 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 55
JTN1S-TMP-F-DC12V JTN1S-TMP-F-DC12V
Produktcode: 61727
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : Panasonic 183112 Relais
Beschreibung: General Purpose Relays 10/20AMP 12VDC SPDT SEALED CLASS F TMP
Produkt ist nicht verfügbar
JTN1S-TMP-F-DC12V JTN1S-TMP-F-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works 183112 Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 66.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 5540VA
Produkt ist nicht verfügbar
JTN1S-TMP-F-DC12V JTN1S-TMP-F-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices 183112 General Purpose Relays 10/20AMP 12VDC SPDT SEALED CLASS F TMP