JVN1A-12V-F
JVN1A-12V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_jvn.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 16A 12VDC SPST 200mW PCB
auf Bestellung 906 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JVN1A-12V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 12 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 4432VA, 480W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JVN1A-12V-F JVN1A-12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_jvn.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 12 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 4432VA, 480W
auf Bestellung 211 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
JVN1A-12V-F
Produktcode: 202305
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
mech_eng_jvn.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar
JVN1A-12V-F Hersteller : Panasonic jvn-catalog.pdf 12VDC, 16A Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт