JVN1A-24V-F
JVN1A-24V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_jvn.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 1 Form A 16A 125VDC 24V
auf Bestellung 122 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JVN1A-24V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 12 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 4432VA, 480W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JVN1A-24V-F JVN1A-24V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_jvn.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 12 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 4432VA, 480W
auf Bestellung 227 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
JVN1A-24V-F JVN1A-24V-F Hersteller : Panasonic 284_fileversion.pdf Power Relay 24VDC 10DC/16AAC SPST-NO(22x16x10.9)mm THT
auf Bestellung 55 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
JVN1A-24V-F JVN1A-24V-F Hersteller : PANASONIC mech_eng_jvn.pdf?f_cd=300202 Description: PANASONIC - JVN1A-24V-F - Leistungsrelais, SPST-NO, 24 VDC, 16 A, JV-N, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: JV-N
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 125V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 15 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
JVN1A-24V-F Hersteller : Panasonic jvn-catalog.pdf 24VDC, 16A Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт