JVN1AF-4.5V-F
JVN1AF-4.5V-F Panasonic Electric Works
mech_eng_jvn.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4.5V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.4 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.23 VDC
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Operate Time: 12 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JVN1AF-4.5V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4.5V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.4 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.23 VDC, Must Operate Voltage: 3.38 VDC, Operate Time: 12 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote JVN1AF-4.5V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JVN1AF-4.5V-F JVN1AF-4.5V-F Hersteller : Panasonic 284fileversion.pdf Power Relay 4.5VDC 10DC/16AAC SPST-NO(22x16x10.9)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
JVN1AF-4.5V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_jvn.pdf General Purpose Relays 1 Form A 16A 125VDC 4.5V