JW1AFSN-B-DC12V-F
JW1AFSN-B-DC12V-F Panasonic Industrial Devices
panasonic electric works_jw-catalog.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 1 Form A 10A 250VAC 12V
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW1AFSN-B-DC12V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JW1AFSN-B-DC12V-F JW1AFSN-B-DC12V-F Hersteller : Panasonic mechengjw.pdf Power Relay 12VDC 10A SPST-NO(28.6x12.8x20)mm THT
auf Bestellung 2600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
JW1AFSN-B-DC12V-F JW1AFSN-B-DC12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_jw.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
auf Bestellung 134 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
JW1AFSN-B-DC12V-F JW1AFSN-B-DC12V-F Hersteller : PANASONIC 707335.pdf Description: PANASONIC - JW1AFSN-B-DC12V-F - RELAY, SPST-NO, 277VAC, 30VDC, 5A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Solder
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Tin Oxide
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 270ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Through Hole
Produktpalette: JW Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277VAC
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Produkt ist nicht verfügbar