JW1FSN-B-DC24V
JW1FSN-B-DC24V Panasonic Industrial Devices
panasonic electric works_jw-catalog.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 10A 24VDC SPDT NON-LATCHING
auf Bestellung 788 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW1FSN-B-DC24V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JW1FSN-B-DC24V JW1FSN-B-DC24V Hersteller : Panasonic mechengjw.pdf Power Relay 24VDC 10A SPDT(28.6mm 12.8mm 20mm) THT
auf Bestellung 7800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
JW1FSN-B-DC24V JW1FSN-B-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_jw.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
auf Bestellung 1850 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 70 Stücke:
Mindestbestellmenge: 34
JW1FSN-B-DC24V JW1FSN-B-DC24V Hersteller : PANASONIC mech_eng_jw.pdf?f_cd=300212 Description: PANASONIC - JW1FSN-B-DC24V - Leistungsrelais, SPDT, 24 VDC, 10 A, JW Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.1kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: JW Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 27 Stücke:
JW1FSN-B-DC24V
Produktcode: 130500
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
mech_eng_jw.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar