Produkte > PANASONIC > JW1FSN-B-DC48V
JW1FSN-B-DC48V
JW1FSN-B-DC48V Panasonic
mechengjw.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 48VDC 10A SPDT(28.6mm 12.8mm 20mm) THT
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW1FSN-B-DC48V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Weitere Produktangebote JW1FSN-B-DC48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JW1FSN-B-DC48V JW1FSN-B-DC48V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_jw.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
Produkt ist nicht verfügbar
JW1FSN-B-DC48V JW1FSN-B-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic electric works_jw-catalog.pdf General Purpose Relays 1 Form A 10A 250VAC 48V