Produkte > PANASONIC > JW2ASN-B-DC48V
JW2ASN-B-DC48V Panasonic
mech_eng_jw.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 48VDC 5A DPST-NO(28.6mm 12.8mm 20mm) THT
auf Bestellung 69 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 69
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW2ASN-B-DC48V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 48V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
Weitere Produktangebote JW2ASN-B-DC48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JW2ASN-B-DC48V JW2ASN-B-DC48V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_jw.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 48V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
Produkt ist nicht verfügbar
JW2ASN-B-DC48V Hersteller : Panasonic panasonic electric works_jw-catalog-1196972.pdf General Purpose Relays 2 Form A 5A 250VAC 48V