JW2SN-B-DC12V
JW2SN-B-DC12V Panasonic Electric Works
mech_eng_jw.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
auf Bestellung 2629 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW2SN-B-DC12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JW2SN-B-DC12V JW2SN-B-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic electric works_jw-catalog.pdf General Purpose Relays 5A 12VDC DPDT CLASS B SEALED PCB
auf Bestellung 1317 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
JW2SN-B-DC12V JW2SN-B-DC12V Hersteller : PANASONIC 3962555.pdf Description: PANASONIC - JW2SN-B-DC12V - Leistungsrelais, DPDT, 12 VDC, 5 A, JW Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 270ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: JW Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 277V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 94 Stücke:
JW2SN-B-DC12V JW2SN-B-DC12V Hersteller : Panasonic mechengjw.pdf Power Relay 12VDC 5A DPDT(28.6mm 12.8mm 20mm) THT
Produkt ist nicht verfügbar