Produkte > PANASONIC > JW2SN-B-DC24V
JW2SN-B-DC24V
JW2SN-B-DC24V Panasonic
mechengjw.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 5A DPDT(28.6mm 12.8mm 20mm) THT
auf Bestellung 1505 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW2SN-B-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JW2SN-B-DC24V JW2SN-B-DC24V Hersteller : Panasonic mechengjw.pdf Power Relay 24VDC 5A DPDT(28.6mm 12.8mm 20mm) THT
auf Bestellung 1505 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
JW2SN-B-DC24V JW2SN-B-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_jw.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
Mindestbestellmenge: 4
Mindestbestellmenge: 30
JW2SN-B-DC24V JW2SN-B-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic electric works_jw-catalog.pdf General Purpose Relays 5A 24VDC DPDT CLASS B SEALED PCB