Produkte > NKK SWITCHES > JWM11RA2A
JWM11RA2A
JWM11RA2A NKK Switches
JW.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Packaging: Bulk
Features: Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps): 10A (AC)
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress Protection: Dust Proof
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 24.00mm x 15.40mm
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: O -
Voltage Rating - AC: 125 V
auf Bestellung 901 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JWM11RA2A NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPST 10A 125V, Packaging: Bulk, Features: Epoxy Sealed Terminals, Current Rating (Amps): 10A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Actuator Type: Concave (Curved), Approval Agency: CSA, UL, VDE, Ingress Protection: Dust Proof, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 24.00mm x 15.40mm, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: O -, Voltage Rating - AC: 125 V.
Weitere Produktangebote JWM11RA2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JWM11RA2A Hersteller : NKK Switches JW-31100.pdf Rocker Switches 10A SPST ON OFF BLK