Produkte > NKK SWITCHES > JWMW11RA1A
JWMW11RA1A
JWMW11RA1A NKK Switches
JW.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Packaging: Bulk
Features: Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: SPST
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type: Concave (Curved)
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 25.00mm x 15.40mm
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: O I
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Approval Agency: CSA, UL, VDE
auf Bestellung 15667 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JWMW11RA1A NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPST 10A 125V, Packaging: Bulk, Features: Epoxy Sealed Terminals, Current Rating (Amps): 10A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Actuator Type: Concave (Curved), Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 25.00mm x 15.40mm, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: O I, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V, Approval Agency: CSA, UL, VDE.