Produkte > NKK SWITCHES > JWMW11RC1A
JWMW11RC1A
JWMW11RC1A NKK Switches
JW.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 25.00mm x 15.40mm
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: O I
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JWMW11RC1A NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPST 10A 125V, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 10A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Actuator Type: Concave (Curved), Approval Agency: CSA, UL, VDE, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 25.00mm x 15.40mm, Color - Actuator/Cap: Red, Actuator Marking: O I, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote JWMW11RC1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JWMW11RC1A JWMW11RC1A Hersteller : NKK Switches JW-1663483.pdf Rocker Switches SPST ON-OFF 10A RED PANEL SEAL TV-5