Produkte > EBM-PAPST INC. > K2E225-RA40-02
K2E225-RA40-02
K2E225-RA40-02 ebm-papst Inc.
K2E225-RA40-02.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN IMPELLER 115VAC 225MM
Packaging: Bulk
Power (Watts): 235W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Square - 270mm L x 270mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 2700 RPM
Width: 112.0mm
Weight: 7.0 lbs (3.2 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 4 Position Rectangular Connector
Approval Agency: CCC, CE, CSA
Fan Type: Tubeaxial
Part Status: Active
auf Bestellung 14 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details K2E225-RA40-02 ebm-papst Inc.
Description: FAN IMPELLER 115VAC 225MM, Packaging: Bulk, Power (Watts): 235W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Square - 270mm L x 270mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 2700 RPM, Width: 112.0mm, Weight: 7.0 lbs (3.2 kg), Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 4 Position Rectangular Connector, Approval Agency: CCC, CE, CSA, Fan Type: Tubeaxial, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
K2E225-RA40-02 Hersteller : EBM Papst k2e225-ra40-02.pdf AC Motorized Impeller Centrifugal Ball Bearing 115V 270 X 270 X 119mm
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
K2E225-RA40-02 K2E225-RA40-02 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_K2E225-RA40-02 (1).pdf Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Module, 225mm, 115VAC, Ball Bearing, IP44 Rated, RadiCal Series