Produkte > EBM-PAPST > K3G250-RE07-07
K3G250-RE07-07
K3G250-RE07-07 ebm-papst
ebm_papst_K3G250RE0707.pdf
Hersteller: ebm-papst
Blowers & Centrifugal Fans EC Centrifugal Module, 250mm Fan, 230VAC, 3x Wire/Splice Terminal, IP54, RadiCal
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details K3G250-RE07-07 ebm-papst
Description: MOTORIZED IMPELLER, Packaging: Bulk, Power (Watts): 170W, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Square - 300mm L x 300mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 2510 RPM, Air Flow: 471.2 CFM (13.19m³/min), Width: 108.5mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 3 Wire Leads with Splice Terminals, 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CCC, CE, CSA, EAC, UL, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial.
Weitere Produktangebote K3G250-RE07-07
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
K3G250-RE07-07 Hersteller : ebm-papst Inc. Description: MOTORIZED IMPELLER
Packaging: Bulk
Power (Watts): 170W
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Square - 300mm L x 300mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 2510 RPM
Air Flow: 471.2 CFM (13.19m³/min)
Width: 108.5mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)