Produkte > SAM > KA78RM33TSTU
KA78RM33TSTU SAM
KA78RM33.pdf
Hersteller: SAM
2004 DIP
auf Bestellung 2997 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KA78RM33TSTU SAM
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Obsolete, PSRR: 55dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 10 mA.
Weitere Produktangebote KA78RM33TSTU
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KA78RM33TSTU KA78RM33TSTU Hersteller : onsemi KA78RM33.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Obsolete
PSRR: 55dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 10 mA
Produkt ist nicht verfügbar
KA78RM33TSTU KA78RM33TSTU Hersteller : onsemi / Fairchild fairchild_semiconductor_ka78rm33-1191587.pdf LDO Voltage Regulators .5A 3.3V LOW DROPOUT Short Leads