Produkte > NKK SWITCHES > KB26SKW01-12-CC
KB26SKW01-12-CC NKK Switches
kbilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: Incandescent, Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC
Actuator Type: Square, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.30mm Dia
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details KB26SKW01-12-CC NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: Incandescent, Red, Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC, Actuator Type: Square, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.30mm Dia, Color - Actuator/Cap: Red, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote KB26SKW01-12-CC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KB26SKW01-12-CC KB26SKW01-12-CC Hersteller : NKK Switches kbilluminated-27311.pdf Illuminated Pushbutton Switches DPDT ON-ON PUSHSWTCH 12VDC LAMP 1A