Produkte > KYOCERA AVX > KGM05ACG1H101FH
KGM05ACG1H101FH
KGM05ACG1H101FH KYOCERA AVX
C0GNP0-KGM.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 388364 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KGM05ACG1H101FH KYOCERA AVX
Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Capacitance: 100 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KGM05ACG1H101FH KGM05ACG1H101FH Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-KGM.pdf Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 388364 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
KGM05ACG1H101FH Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0_KGM-3216332.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 100pF C0G 0402 1%
Mindestbestellmenge: 13
KGM05ACG1H101FH Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0-kgm.pdf Cap Ceramic 100pF 50V C0G 1% Pad SMD 0402 125°C T/R