Produkte > KYOCERA AVX > KGM05AR71E104KH
KGM05AR71E104KH
KGM05AR71E104KH KYOCERA AVX
KGM_X7R.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
auf Bestellung 866700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KGM05AR71E104KH KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KGM05AR71E104KH KGM05AR71E104KH Hersteller : KYOCERA AVX HVKGM.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 25V; X7R; ±10%; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 25V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: KGM
auf Bestellung 12849 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 715
KGM05AR71E104KH KGM05AR71E104KH Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R.pdf Description: CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Mindestbestellmenge: 125
KGM05AR71E104KH KGM05AR71E104KH Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R-3223212.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V .1uF X7R 0402 10 %
Mindestbestellmenge: 18
KGM05AR71E104KH Hersteller : KYOCERA AVX Components kgm_x7r.pdf Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
Mindestbestellmenge: 16950
Produkt ist nicht verfügbar