Produkte > KYOCERA AVX > KGM15ACG1H101FT
KGM15ACG1H101FT
KGM15ACG1H101FT KYOCERA AVX
C0GNP0-KGM.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 172000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KGM15ACG1H101FT KYOCERA AVX
Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 100 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KGM15ACG1H101FT KGM15ACG1H101FT Hersteller : KYOCERA AVX HVKGM.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100pF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.1nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±1%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Manufacturer series: KGM
auf Bestellung 1437 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 417
KGM15ACG1H101FT KGM15ACG1H101FT Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-KGM.pdf Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 100 pF
Mindestbestellmenge: 72
KGM15ACG1H101FT KGM15ACG1H101FT Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0_KGM-3216332.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 100pF C0G 0603 1 %
Mindestbestellmenge: 11
KGM15ACG1H101FT Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0-kgm.pdf Cap Ceramic 100pF 50V C0G 1% Pad SMD 0603 125°C T/R
Mindestbestellmenge: 4000