Produkte > KYOCERA AVX > KGM21ACG1H222FU
KGM21ACG1H222FU
KGM21ACG1H222FU KYOCERA AVX
C0GNP0-KGM.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Capacitance: 2200 pF
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KGM21ACG1H222FU KYOCERA AVX
Description: CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Capacitance: 2200 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KGM21ACG1H222FU KGM21ACG1H222FU Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-KGM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2200pF C0G 0805 1%
auf Bestellung 8500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
KGM21ACG1H222FU KGM21ACG1H222FU Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-KGM.pdf Description: CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 2200 pF
Mindestbestellmenge: 20
KGM21ACG1H222FU Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0-kgm.pdf Cap Ceramic 0.0022uF 50V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C T/R
Mindestbestellmenge: 3000
KGM21ACG1H222FU KGM21ACG1H222FU Hersteller : KYOCERA AVX HVKGM.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2nF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0805
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 50V
Kind of capacitor: MLCC
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 2.2nF
Roll diameter max.: 180mm