Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > KGM21BCG1E471FT
KGM21BCG1E471FT
KGM21BCG1E471FT KYOCERA AVX Components
c0gnp0kgm.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 470pF 25V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details KGM21BCG1E471FT KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 470 pF.
Weitere Produktangebote KGM21BCG1E471FT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KGM21BCG1E471FT KGM21BCG1E471FT Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-KGM.pdf Description: CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 470 pF
Produkt ist nicht verfügbar
KGM21BCG1E471FT KGM21BCG1E471FT Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-KGM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 470pF C0G 0805 1%