Produkte > KYOCERA AVX > KGM21BCG1H101KM
KGM21BCG1H101KM
KGM21BCG1H101KM KYOCERA AVX
C0GNP0-KGM.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 14490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 84
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KGM21BCG1H101KM KYOCERA AVX
Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 100 pF.
Weitere Produktangebote KGM21BCG1H101KM
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KGM21BCG1H101KM KGM21BCG1H101KM Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0kgm.pdf Cap Ceramic 100pF 50V C0G 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
KGM21BCG1H101KM KGM21BCG1H101KM Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-KGM.pdf Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 100 pF
Produkt ist nicht verfügbar
KGM21BCG1H101KM KGM21BCG1H101KM Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-KGM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 100pF C0G 0805 1 0%
KGM21BCG1H101KM KGM21BCG1H101KM Hersteller : KYOCERA AVX HVKGM.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100pF; 50V; C0G (NP0); ±10%; SMD; 0805
Manufacturer series: KGM
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 0.1nF
Roll diameter max.: 330mm
Tolerance: ±10%
Case - inch: 0805
Operating voltage: 50V