Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > KGM21BCG1H182KT
KGM21BCG1H182KT
KGM21BCG1H182KT KYOCERA AVX Components
c0gnp0kgm.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.0018uF 50V C0G 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details KGM21BCG1H182KT KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 1800 pF.
Weitere Produktangebote KGM21BCG1H182KT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KGM21BCG1H182KT KGM21BCG1H182KT Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-KGM.pdf Description: CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 1800 pF
Produkt ist nicht verfügbar
KGM21BCG1H182KT KGM21BCG1H182KT Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-KGM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1800pF C0G 0805 10%