Produkte > RECTRON USA > KSLDB3100S
KSLDB3100S
KSLDB3100S Rectron USA
ksldb3100s.pdf
Hersteller: Rectron USA
Description: BRIDGE RECT SKY 100V 3A SLDBS
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-SMD, Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Schottky
Supplier Device Package: SLDBS
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 100 V
Current - Average Rectified (Io): 3 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KSLDB3100S Rectron USA
Description: BRIDGE RECT SKY 100V 3A SLDBS, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Schottky, Supplier Device Package: SLDBS, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 100 V, Current - Average Rectified (Io): 3 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 100 V.