Produkte > CHEMI-CON > KTD251B155M55A0T00
KTD251B155M55A0T00
KTD251B155M55A0T00 Chemi-Con
NTDA0-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP CER 1.5UF 250V X7R RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
auf Bestellung 1614 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KTD251B155M55A0T00 Chemi-Con
Description: CAP CER 1.5UF 250V X7R RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KTD251B155M55A0T00 KTD251B155M55A0T00 Hersteller : Chemi-Con NTDA0_e.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 1.5uF 250V 20% X7R
auf Bestellung 402 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
KTD251B155M55A0T00 Hersteller : United Chemi-Con unitedchemicon_nipcs02165_1-1991430.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 1.5uF 250V 20% X7R
auf Bestellung 4038 Stücke:
KTD251B155M55A0T00 KTD251B155M55A0T00 Hersteller : Chemi-Con NTDA0-e.PDF Description: CAP CER 1.5UF 250V X7R RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Mounting Type: Through Hole
Applications: SMPS Filtering
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF