Produkte > CHEMI-CON > KTD251B225M76A0T00
KTD251B225M76A0T00
KTD251B225M76A0T00 Chemi-Con
NTDA0-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP CER 2.2UF 250V X7R RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KTD251B225M76A0T00 Chemi-Con
Description: CAP CER 2.2UF 250V X7R RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KTD251B225M76A0T00 KTD251B225M76A0T00 Hersteller : Chemi-Con NTDA0-e.PDF Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 2.2uF 250V 20% X7R
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
KTD251B225M76A0T00 KTD251B225M76A0T00 Hersteller : Chemi-Con NTDA0-e.PDF Description: CAP CER 2.2UF 250V X7R RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Mounting Type: Through Hole
Applications: SMPS Filtering
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
auf Bestellung 498 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
KTD251B225M76A0T00 Hersteller : United Chemi-Con ce_ntd_e_2020-1947918.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 2.2uF 250V 20% X7R