Produkte > CHEMI-CON > KTF501B564M55NLT00
KTF501B564M55NLT00
KTF501B564M55NLT00 Chemi-Con
NTFNL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP CER 0.56UF 500V X7R 2220
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 0.56 µF
auf Bestellung 1600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KTF501B564M55NLT00 Chemi-Con
Description: CAP CER 0.56UF 500V X7R 2220, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 2220 (5750 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Part Status: Active, Capacitance: 0.56 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KTF501B564M55NLT00 KTF501B564M55NLT00 Hersteller : Chemi-Con NTFNL-e.PDF Description: CAP CER 0.56UF 500V X7R 2220
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 500V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 0.56 µF
auf Bestellung 2255 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
KTF501B564M55NLT00 KTF501B564M55NLT00 Hersteller : Chemi-Con NTFNL_e-3313131.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500VDC 0.56uF Tol 20% 5.7x5x3mm AEC-Q200
auf Bestellung 216 Stücke:
KTF501B564M55NLT00 KTF501B564M55NLT00 Hersteller : United Chemi-Con ce_ntsntf_e_2020-1947902.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.56uF 500V 20% X7R 1000 Temp Cycles