Produkte > CHEMI-CON > KTJ500B156M55BFT00
KTJ500B156M55BFT00
KTJ500B156M55BFT00 Chemi-Con
NTJ_Series_2016.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP CER 15UF 50V X7R SMD
Tolerance: ±20%
Lead Style: J-Lead
Features: Low ESL (Stacked)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Stacked SMD, 2 J-Lead
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 15 µF
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KTJ500B156M55BFT00 Chemi-Con
Description: CAP CER 15UF 50V X7R SMD, Tolerance: ±20%, Lead Style: J-Lead, Features: Low ESL (Stacked), Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Stacked SMD, 2 J-Lead, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.217" (5.50mm), Capacitance: 15 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KTJ500B156M55BFT00 KTJ500B156M55BFT00 Hersteller : Chemi-Con NTJ_Series_2016.pdf Description: CAP CER 15UF 50V X7R SMD
Tolerance: ±20%
Lead Style: J-Lead
Features: Low ESL (Stacked)
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 15 µF
auf Bestellung 3679 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
KTJ500B156M55BFT00 KTJ500B156M55BFT00 Hersteller : United Chemi-Con nipcs02166_1-2286192.pdf Speciality Ceramic Capacitors 15uF 50 Volt