Produkte > CHEMI-CON > KTJ500B476M76BFT00
KTJ500B476M76BFT00
KTJ500B476M76BFT00 Chemi-Con
NTJ_Series_2016.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP CER 47UF 50V X7R SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Stacked SMD, 2 J-Lead
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.307" L x 0.260" W (7.80mm x 6.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.335" (8.50mm)
Capacitance: 47 µF
auf Bestellung 4743 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KTJ500B476M76BFT00 Chemi-Con
Description: CAP CER 47UF 50V X7R SMD, Tolerance: ±20%, Lead Style: J-Lead, Features: Low ESL (Stacked), Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Stacked SMD, 2 J-Lead, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.307" L x 0.260" W (7.80mm x 6.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.335" (8.50mm), Capacitance: 47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KTJ500B476M76BFT00 KTJ500B476M76BFT00 Hersteller : Chemi-Con NTJ_Series_2016.pdf Description: CAP CER 47UF 50V X7R SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 47 µF
auf Bestellung 4776 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
KTJ500B476M76BFT00 KTJ500B476M76BFT00 Hersteller : United Chemi-Con nipc_s_a0010886575_1-2286084.pdf Speciality Ceramic Capacitors 47uF 50V 20% X7R Metal Cap
auf Bestellung 668 Stücke:
KTJ500B476M76BFT00 KTJ500B476M76BFT00 Hersteller : Chemi-Con Chemi-Con_NTJAF_e.pdf Speciality Ceramic Capacitors 50VDC 47uF Tol 20% 7.8x6.6x8.5mm Double Stack AEC-Q200