Produkte > CHEMI-CON > KTS251B155M76N0T00
KTS251B155M76N0T00
KTS251B155M76N0T00 Chemi-Con
NTS_NTF_Series_E1002W.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP CER 1.5UF 250V X7R 3025
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 3025 (7563 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.295" L x 0.248" W (7.50mm x 6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.138" (3.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KTS251B155M76N0T00 Chemi-Con
Description: CAP CER 1.5UF 250V X7R 3025, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 3025 (7563 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.295" L x 0.248" W (7.50mm x 6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.138" (3.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KTS251B155M76N0T00 KTS251B155M76N0T00 Hersteller : Chemi-Con NTS_NTF_Series_E1002W.pdf Description: CAP CER 1.5UF 250V X7R 3025
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
auf Bestellung 355 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
KTS251B155M76N0T00 KTS251B155M76N0T00 Hersteller : United Chemi-Con ce-ntsntf-e-170401-1131026.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.5uF 250V 20% X7R