Produkte > CHEMI-CON > KVF500L475M55NHT00
KVF500L475M55NHT00
KVF500L475M55NHT00 Chemi-Con
KVFNL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF 50V 20% X8L AEC-Q200
auf Bestellung 1301 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KVF500L475M55NHT00 Chemi-Con
Description: CAP CER 4.7UF 50V X8L 2220, Tolerance: ±20%, Features: High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 2220 (5750 Metric), Temperature Coefficient: X8L, Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.110" (2.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KVF500L475M55NHT00 KVF500L475M55NHT00 Hersteller : Chemi-Con KVFNL-e.PDF Description: CAP CER 4.7UF 50V X8L 2220
Tolerance: ±20%
Features: High Temperature
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient: X8L
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
auf Bestellung 652 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
KVF500L475M55NHT00 KVF500L475M55NHT00 Hersteller : United Chemi-Con ce_kvf_e_2020-1947916.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF 50V 20% X8L AEC-Q200
auf Bestellung 1058 Stücke:
Tolerance: ±20%
Features: High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X8L
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF