L-05B27NJV6T
L-05B27NJV6T Johanson Technology Inc.
RF%20Ceramic%20Chip%20Inductors%20Rev%202008.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 27NH 200MA 2 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Q @ Freq: 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.8GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Part Status: Active
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 200 mA
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details L-05B27NJV6T Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 27NH 200MA 2 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 2Ohm Max, Q @ Freq: 5 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 1.8GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric), Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm), Part Status: Active, Inductance: 27 nH, Current Rating (Amps): 200 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
L-05B27NJV6T L-05B27NJV6T Hersteller : Johanson Technology jti-cat-rf-ind-844822.pdf RF Inductors - SMD 27nH 5%
auf Bestellung 20598 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
L-05B27NJV6T L-05B27NJV6T Hersteller : Johanson Technology Inc. RF%20Ceramic%20Chip%20Inductors%20Rev%202008.pdf Description: FIXED IND 27NH 200MA 2 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Q @ Freq: 5 @ 100MHz
Material - Core: Ceramic
Part Status: Active
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 200 mA