Produkte > KYOCERA AVX > L02011R8BHSTR
L02011R8BHSTR
L02011R8BHSTR KYOCERA AVX
Accu-L0201.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 1.8NH 250MA 500 MOHM
Tolerance: ±0.1nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 500mOhm
Q @ Freq: 7 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant: 20GHz
Inductance Frequency - Test: 450 MHz
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.011" (0.28mm)
Inductance: 1.8 nH
Current Rating (Amps): 250 mA
auf Bestellung 3285 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details L02011R8BHSTR KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 1.8NH 250MA 500 MOHM, Tolerance: ±0.1nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 500mOhm, Q @ Freq: 7 @ 450MHz, Frequency - Self Resonant: 20GHz, Inductance Frequency - Test: 450 MHz, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.011" (0.28mm), Part Status: Active, Inductance: 1.8 nH, Current Rating (Amps): 250 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
L02011R8BHSTR L02011R8BHSTR Hersteller : KYOCERA AVX Accu_L0201-3162550.pdf RF Inductors - SMD 1.8nH
auf Bestellung 4595 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
L02011R8BHSTR L02011R8BHSTR Hersteller : AVX Accu_L0201-1063450.pdf Fixed Inductors 1.8nH
L02011R8BHSTR Hersteller : KYOCERA AVX Components accu-l0201.pdf Inductor RF Chip Thin Film Multi-Layer 0.0018uH 0.1nH 450MHz 7Q-Factor Non Magnetic 0.25A 0.5Ohm DCR 0201 T/R
Mindestbestellmenge: 5000
Produkt ist nicht verfügbar
L02011R8BHSTR L02011R8BHSTR Hersteller : KYOCERA AVX Accu-L0201.pdf Description: FIXED IND 1.8NH 250MA 500 MOHM
Tolerance: ±0.1nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
DC Resistance (DCR): 500mOhm
Q @ Freq: 7 @ 450MHz
Supplier Device Package: 0201
Part Status: Active
Inductance: 1.8 nH
Current Rating (Amps): 250 mA