L0201R56AHSTR\500 KYOCERA AVX
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 0.56NH 500MA 100 MOHM
Tolerance: ±0.05nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 100mOhm Max
Q @ Freq: 9 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant: 31GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 450 MHz
Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max): 0.011" (0.28mm)
Part Status: Active
Inductance: 0.56 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details L0201R56AHSTR\500 KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 0.56NH 500MA 100 MOHM, Tolerance: ±0.05nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 100mOhm Max, Q @ Freq: 9 @ 450MHz, Frequency - Self Resonant: 31GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 450 MHz, Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric), Height - Seated (Max): 0.011" (0.28mm), Part Status: Active, Inductance: 0.56 nH, Current Rating (Amps): 500 mA.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
L0201R56AHSTR\500 | Hersteller : KYOCERA AVX |
Description: FIXED IND 0.56NH 500MA 100 MOHMTolerance: ±0.05nH Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0201 (0603 Metric) Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) Mounting Type: Surface Mount Shielding: Unshielded Type: Thin Film Operating Temperature: -55°C ~ 125°C DC Resistance (DCR): 100mOhm Max Q @ Freq: 9 @ 450MHz Frequency - Self Resonant: 31GHz Material - Core: Non-Magnetic Inductance Frequency - Test: 450 MHz Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric) Height - Seated (Max): 0.011" (0.28mm) Part Status: Active Inductance: 0.56 nH Current Rating (Amps): 500 mA |
auf Bestellung 123401 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
RF Inductors - SMD 0.56nH |
auf Bestellung 5812 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
L0201R56AHSTR/500 | Hersteller : AVX Corporation |
auf Bestellung 99 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
L0201R56AHSTR500 | Hersteller : AVX |
Fixed Inductors 0.56nH |
| L0201R56AHSTR500 | Hersteller : KYOCERA AVX Components |
Inductor RF Chip Thin Film Multi-Layer 0.00056uH 0.05nH 450MHz 9Q-Factor Non Magnetic 0.5A 0.1Ohm DCR 0201 T/R |