Produkte > KYOCERA AVX > L0603120GGSTR
L0603120GGSTR
L0603120GGSTR KYOCERA AVX
acculsmd.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 12NH 300MA 500MOHM SMD
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 500mOhm Max
Q @ Freq: 28 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant: 3GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 450 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Part Status: Active
Inductance: 12 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details L0603120GGSTR KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 12NH 300MA 500MOHM SMD, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 500mOhm Max, Q @ Freq: 28 @ 450MHz, Frequency - Self Resonant: 3GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 450 MHz, Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric), Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Part Status: Active, Inductance: 12 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
L0603120GGSTR L0603120GGSTR Hersteller : KYOCERA AVX acculsmd.pdf RF Inductors - SMD 12nH 2% 0603 SMD Hig h Q RF
auf Bestellung 2111 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
L0603120GGSTR L0603120GGSTR Hersteller : KYOCERA AVX acculsmd.pdf Description: FIXED IND 12NH 300MA 500MOHM SMD
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Q @ Freq: 28 @ 450MHz
Material - Core: Non-Magnetic
Part Status: Active
Inductance: 12 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
Mindestbestellmenge: 20
L0603120GGSTR Hersteller : AVX acculsmd.pdf
L0603120GGSTR L0603120GGSTR Hersteller : KYOCERA AVX Components acculsmd.pdf Inductor RF Chip Thin Film Multi-Layer 0.012uH 2% 450MHz 28Q-Factor Non Magnetic 0.3A 0.5Ohm DCR 0603 T/R