Produkte > KYOCERA AVX > L06031R2BGSTR
L06031R2BGSTR
L06031R2BGSTR KYOCERA AVX
Accu-L_Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
RF Inductors - SMD 1.2nH 1000mA 0603 DC =0.04ohm
auf Bestellung 1955 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details L06031R2BGSTR KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 1.2NH 1A 40 MOHM SMD, Tolerance: ±0.1nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 40mOhm Max, Q @ Freq: 49 @ 450MHz, Frequency - Self Resonant: 10GHz, Inductance Frequency - Test: 450 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Part Status: Active, Inductance: 1.2 nH, Current Rating (Amps): 1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
L06031R2BGSTR L06031R2BGSTR Hersteller : KYOCERA AVX Accu-L_Series.pdf Description: FIXED IND 1.2NH 1A 40 MOHM SMD
Tolerance: ±0.1nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 40mOhm Max
Q @ Freq: 49 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant: 10GHz
Inductance Frequency - Test: 450 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.2 nH
Current Rating (Amps): 1 A
auf Bestellung 2479 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
L06031R2BGSTR Hersteller : AVX Accu-L_Series.pdf
L06031R2BGSTR L06031R2BGSTR Hersteller : KYOCERA AVX Components acculsmd.pdf Inductor RF Chip Thin Film Multi-Layer 0.0012uH 0.1nH 450MHz 49Q-Factor Non Magnetic 1A 0.04Ohm DCR 0603 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±0.1nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Q @ Freq: 49 @ 450MHz
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Inductance: 1.2 nH
Current Rating (Amps): 1 A