Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > L08052R7DEWTR500
L08052R7DEWTR500 KYOCERA AVX Components
acculsmd.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Inductor RF Chip Thin Film Multi-Layer 0.0027uH 0.5nH 450MHz 42Q-Factor Non Magnetic 2A 0.08Ohm DCR 0805 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details L08052R7DEWTR500 KYOCERA AVX Components
Description: FIXED IND 2.7NH 1A 80 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.5nH, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 80mOhm Max, Q @ Freq: 42 @ 450MHz, Frequency - Self Resonant: 10GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 450 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.041" (1.04mm), Inductance: 2.7 nH, Current Rating (Amps): 1 A.
Weitere Produktangebote L08052R7DEWTR500
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
L08052R7DEWTR\500 L08052R7DEWTR\500 Hersteller : KYOCERA AVX acculsmd.pdf Description: FIXED IND 2.7NH 1A 80 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.5nH
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 80mOhm Max
Q @ Freq: 42 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant: 10GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 450 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.041" (1.04mm)
Inductance: 2.7 nH
Current Rating (Amps): 1 A
Produkt ist nicht verfügbar
L08052R7DEWTR\500 L08052R7DEWTR\500 Hersteller : KYOCERA AVX acculsmd-3162655.pdf RF Inductors - SMD 2.7nH 0805 SIZE
L08052R7DEWTR500 L08052R7DEWTR500 Hersteller : AVX acculsmd-776478.pdf Fixed Inductors 2.7nH 0805 SIZE