Produkte > KYOCERA AVX > L08058R2DEWTR
L08058R2DEWTR
L08058R2DEWTR KYOCERA AVX
acculsmd.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 8.2NH 750MA 120 MOHM
Tolerance: ±0.5nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 120mOhm Max
Q @ Freq: 43 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant: 3.5GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 450 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.041" (1.04mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 nH
Current Rating (Amps): 750 mA
auf Bestellung 2274 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details L08058R2DEWTR KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 8.2NH 750MA 120 MOHM, Tolerance: ±0.5nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 120mOhm Max, Q @ Freq: 43 @ 450MHz, Frequency - Self Resonant: 3.5GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 450 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.041" (1.04mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 nH, Current Rating (Amps): 750 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
L08058R2DEWTR L08058R2DEWTR Hersteller : Kyocera AVX acculsmd.pdf RF Inductors - SMD 8.2nH
auf Bestellung 948 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
L08058R2DEWTR Hersteller : AVX acculsmd.pdf 8R2-0805
auf Bestellung 25238 Stücke:
L08058R2DEWTR L08058R2DEWTR Hersteller : KYOCERA AVX Components acculsmd.pdf Inductor RF Chip Thin Film Multi-Layer 0.0082uH 0.5nH 450MHz 43Q-Factor Non Magnetic 1.5A 0.12Ohm DCR 0805 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
L08058R2DEWTR L08058R2DEWTR Hersteller : KYOCERA AVX acculsmd.pdf Description: FIXED IND 8.2NH 750MA 120 MOHM
Tolerance: ±0.5nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Q @ Freq: 43 @ 450MHz
Material - Core: Non-Magnetic
Part Status: Active
Inductance: 8.2 nH
Current Rating (Amps): 750 mA