Produkte > LITTELFUSE > L50QS090.T
L50QS090.T
L50QS090.T Littelfuse
l50s-datasheet?assetguid=0b19c43c-f077-47b9-8fbc-bfe1d93a5592
Hersteller: Littelfuse
Industrial & Electrical Fuses 90A 500VAC 500VDC FF L50QS POWR-SPEED
auf Bestellung 62 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details L50QS090.T Littelfuse
Description: FUSE CARTRIDGE 90A 500VAC/VDC, Packaging: Box, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 1.000" Dia x 3.625" L (25.40mm x 92.08mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 90A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Semiconductors, Approval Agency: CE, cURus, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
L50QS090.T L50QS090.T Hersteller : Littelfuse Inc. l50s-datasheet?assetguid=0b19c43c-f077-47b9-8fbc-bfe1d93a5592 Description: FUSE CARTRIDGE 90A 500VAC/VDC
Packaging: Box
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 1.000" Dia x 3.625" L (25.40mm x 92.08mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 90A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Semiconductors
Approval Agency: CE, cURus, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC