Produkte > NKK SWITCHES > LB15CKW01-5D24-JD
LB15CKW01-5D24-JD
LB15CKW01-5D24-JD NKK Switches
lbsnapinilluminated-1663311.pdf
Hersteller: NKK Switches
Pushbutton Switches ON-(ON) RND 24V AMBR LED CLR LENS/AMB DIF
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LB15CKW01-5D24-JD NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Amber, Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC, Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Clear (Amber Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LB15CKW01-5D24-JD LB15CKW01-5D24-JD Hersteller : NKK Switches lbsnapinilluminated.pdf Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Amber
Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Clear (Amber Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 134 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LB15CKW01-5D24-JD LB15CKW01-5D24-JD Hersteller : NKK Switches 104233987644780lbsnapinilluminated.pdf Switch Push Button ON (ON) SPDT Round Button 3A 250VAC 30VDC Momentary Contact Panel Mount Quick Connect/Solder Lug