Produkte > NKK SWITCHES > LB16CGG01-12-JG
LB16CGG01-12-JG NKK Switches
lbsnapinilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: SPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: Incandescent, Blue
Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Clear (Blue Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 28 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LB16CGG01-12-JG NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: Incandescent, Blue, Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC, Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Clear (Blue Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 28 V, Voltage Rating - DC: 28 V.