Produkte > NKK SWITCHES > LB26RKW01-5D24-JB
LB26RKW01-5D24-JB NKK Switches
lbsnapinilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Amber
Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC
Actuator Type: Rectangular, Button
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 22.40mm x 16.20mm
Color - Actuator/Cap: Clear (White Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LB26RKW01-5D24-JB NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Amber, Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC, Actuator Type: Rectangular, Button, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 22.40mm x 16.20mm, Color - Actuator/Cap: Clear (White Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LB26RKW01-5D24-JB Hersteller : NKK Switches lbsnapinilluminated.pdf Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Packaging: Bulk
Circuit: DPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-On
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V