Produkte > NKK SWITCHES > LB26SKW01-12-JE
LB26SKW01-12-JE NKK Switches
lbsnapinilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: Incandescent, Yellow
Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC
Actuator Type: Square, Button
Panel Cutout Dimensions: Square - 16.20mm x 16.20mm
Color - Actuator/Cap: Clear (Yellow Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LB26SKW01-12-JE NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: Incandescent, Yellow, Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC, Actuator Type: Square, Button, Panel Cutout Dimensions: Square - 16.20mm x 16.20mm, Color - Actuator/Cap: Clear (Yellow Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote LB26SKW01-12-JE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LB26SKW01-12-JE LB26SKW01-12-JE Hersteller : NKK Switches lbsnapinilluminated-8953.pdf Illuminated Pushbutton Switches DPDT 12V ON-ON CL/YL