Produkte > SEMTECH > LC03-3.3.TBT
LC03-3.3.TBT
LC03-3.3.TBT Semtech
1918146473708361lc03_3v3.pdf
Hersteller: Semtech
ESD Suppressor Diode Array Uni-Dir 3.3V 8-Pin SO T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LC03-3.3.TBT Semtech
Description: TVS DIODE 3.3VWM 18VC 8-SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Type: Steering (Rail to Rail), Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: Ethernet, Telecom, Capacitance @ Frequency: 16pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 100A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 3.3V (Max), Supplier Device Package: 8-SO, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 18V, Power - Peak Pulse: 1800W (1.8kW), Power Line Protection: Yes.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LC03-3.3.TBT LC03-3.3.TBT Hersteller : Semtech 1918146473708361lc03_3v3.pdf ESD Suppressor Diode Array Uni-Dir 3.3V 8-Pin SO T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
LC03-3.3.TBT LC03-3.3.TBT Hersteller : SEMTECH LC03-3.3.pdf Category: Protection diodes - arrays
Description: Diode: TVS array; 3.5V; 100A; 1.8kW; unidirectional; SO8; Ch: 2; ESD
Type of diode: TVS array
Breakdown voltage: 3.5V
Max. forward impulse current: 100A
Peak pulse power dissipation: 1.8kW
Semiconductor structure: unidirectional
Mounting: SMD
Case: SO8
Max. off-state voltage: 3.3V
Leakage current: 1µA
Number of channels: 2
Application: high speed interface
Version: ESD
Mindestbestellmenge: 41
auf Bestellung 56 Stücke:
Mindestbestellmenge: 52
auf Bestellung 56 Stücke:
Mindestbestellmenge: 52
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Steering (Rail to Rail)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: Ethernet, Telecom
Capacitance @ Frequency: 16pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 100A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 3.3V (Max)
Supplier Device Package: 8-SO
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 18V
Power - Peak Pulse: 1800W (1.8kW)
Power Line Protection: Yes
LC03-3.3.TBT LC03-3.3.TBT Hersteller : Semtech Semtech_09-09-2025_LC03_3v3.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS ARRAY, SRFC MNT, 3.3V 750W
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Steering (Rail to Rail)
Supplier Device Package: 8-SO
Unidirectional Channels: 2
Power Line Protection: Yes
Mindestbestellmenge: 3
LC03-3.3.TBT LC03-3.3.TBT Hersteller : SEMTECH vNcjcJYFh2tjhjwbdUmuyJ9yP0iakPQrMzPeqC6opp8 Description: SEMTECH - LC03-3.3.TBT - ESD-Schutzbaustein, TVS, 18 V, SOIC, 8 Pin(s), 3.3 V, 1.8 kW, LC03
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
euEccn: NLR
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -
Bauform - Diode: SOIC
hazardous: false
Begrenzungsspannung Vc, max.: 18V
Betriebsspannung: 3.3V
rohsPhthalatesCompliant: YES
Verlustleistung Pd: 1.8kW
usEccn: EAR99
Produktpalette: LC03
auf Bestellung 889 Stücke:
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOIC
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: 1.8kW
euEccn: NLR
Betriebsspannung: 3.3V
Anzahl der Pins: 8Pin(s)