LCC600-28U-4P
LCC600-28U-4P Advanced Energy / Artesyn
lcc600_ds_9265bdb2d0-3398578.pdf
Hersteller: Advanced Energy / Artesyn
Switching Power Supplies 600W 90-264VAC 28V Fly Leads
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCC600-28U-4P Advanced Energy / Artesyn
Description: AC/DC CONVERTER 28V 600W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 600W, Features: Adjustable Output, Baseplate, I2C Interface, IP65, Load Sharing, PFC, PMBus™, Remote Sense, Standby Output, Universal Output, Size / Dimension: 8.98" L x 3.98" W x 1.57" H (228.0mm x 101.0mm x 39.8mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, Efficiency: 93.5%, Voltage - Output 1: 28V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 21.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LCC600-28U-4P LCC600-28U-4P Hersteller : ARTESYN / Advanced Energy lcc600_ds_9265bdb2d0.pdf Description: AC/DC CONVERTER 28V 600W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 600W
Size / Dimension: 8.98" L x 3.98" W x 1.57" H (228.0mm x 101.0mm x 39.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE
Efficiency: 93.5%
Voltage - Output 1: 28V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 21.4 A