Produkte > SEMTECH CORPORATION > LCDA12C-1.TCT
LCDA12C-1.TCT
LCDA12C-1.TCT Semtech Corporation
vVBNQyTZpm6OxqmOIpXTw1UK4rMWgDkVUKsMkMaSrcI
Hersteller: Semtech Corporation
Description: TVS DIODE 12VWM 26.6VC SOT143
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-253-4, TO-253AA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 8pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max)
Supplier Device Package: SOT-143
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26.6V
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCDA12C-1.TCT Semtech Corporation
Description: TVS DIODE 12VWM 26.6VC SOT143, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-253-4, TO-253AA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 8pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max), Supplier Device Package: SOT-143, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26.6V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LCDA12C-1.TCT LCDA12C-1.TCT Hersteller : Semtech lcdaxxc_1.pdf ESD Suppressor TVS Uni-Dir 12V 4-Pin SOT-143 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
LCDA12C-1.TCT LCDA12C-1.TCT Hersteller : SEMTECH lcdaxxc_1.pdf Category: Protection diodes - arrays
Description: Diode: TVS array; 13.3V; 20A; 500W; bidirectional; SOT143; Ch: 1
Kind of package: reel; tape
Mounting: SMD
Case: SOT143
Type of diode: TVS array
Leakage current: 5µA
Number of channels: 1
Max. off-state voltage: 12V
Breakdown voltage: 13.3V
Max. forward impulse current: 20A
Peak pulse power dissipation: 0.5kW
Semiconductor structure: bidirectional
Version: ESD
Mindestbestellmenge: 27
LCDA12C-1.TCT LCDA12C-1.TCT Hersteller : Semtech vVBNQyTZpm6OxqmOIpXTw1UK4rMWgDkVUKsMkMaSrcI ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS ARRAY LOW CAPACITANCE 12V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 2
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 4
Produkt ist nicht verfügbar
LCDA12C-1.TCT Hersteller : Semtech vVBNQyTZpm6OxqmOIpXTw1UK4rMWgDkVUKsMkMaSrcI ESD Suppressor Diode TVS Uni-Dir 12V 4-Pin SOT-143 Група товару: Супресори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
LCDA12C-1.TCT Hersteller : Semtech vVBNQyTZpm6OxqmOIpXTw1UK4rMWgDkVUKsMkMaSrcI SOT143/Bi-Directional 12V 20A lo-cap TVS Diode Array LCDA12C1