Produkte > SEMTECH CORPORATION > LCDA12C-8.TBT
LCDA12C-8.TBT
LCDA12C-8.TBT Semtech Corporation
NDcbZpOQWk7dG5H4Uy4m9W59KuWAy1krbXPCyxgauc4
Hersteller: Semtech Corporation
Description: TVS DIODE 12VWM 26.6VC 16SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 8pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max)
Supplier Device Package: 16-SO
Bidirectional Channels: 8
Voltage - Breakdown (Min): 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26.6V
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCDA12C-8.TBT Semtech Corporation
Description: TVS DIODE 12VWM 26.6VC 16SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 8pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max), Supplier Device Package: 16-SO, Bidirectional Channels: 8, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26.6V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: TVS array; 13.3V; 20A; 500W; bidirectional; SO16; Ch: 8; ESD
Application: multi-mode transceiver
Mounting: SMD
Case: SO16
Type of diode: TVS array
Leakage current: 5µA
Number of channels: 8
Max. off-state voltage: 12V
Breakdown voltage: 13.3V
Max. forward impulse current: 20A
Peak pulse power dissipation: 0.5kW
Semiconductor structure: bidirectional
Version: ESD
auf Bestellung 441 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
auf Bestellung 266 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 16-SO
Bidirectional Channels: 8
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1524 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LCDA12C-8.TBT LCDA12C-8.TBT Hersteller : Semtech 860lcdaxxc-8.pdf ESD Suppressor Diode TVS Bi-Dir 12V 26.6Vc 16-Pin SOIC N T/R