Produkte > SIEMENS > LCE00C008240A
LCE00C008240A
LCE00C008240A Siemens
9d441940fa55060835b8767676160b8bf537f1ab.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,8N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE00C008240A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,8N, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 230 ~ 240VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 8PST-NO (8 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Part Status: Active.